Právě hraje

Právě dohrálo

Právě vysílá 21:00 - 22:00

RÁDIOVÝ POŘAD ROCK MUSIC

Mirotice

Mirotické setkání loutek a hudby
Divadelně-hudební festival "19. Mirotické setkání loutek a hudby" letos zažije velkou změnu. Pohádkový ostrov zvedne v srpnu pomyslné kotvy a popluje na náhradní místo. Tento náročný přesun proběhne z důvodu plánovaných stavebních prací v areálu Dolejšího mlýna. Město Mirotice nám hodilo záchranné lano a poskytlo nám svůj kulturní přístav.

19. a 20. srpna 2022 budeme kotvit v parku u mirotické sokolovny. Zde postavíme divadelní šapitó, velké pódium, dvě občerstvovací paluby a bude tak dostatek míst a stanů pro diváky. V případě nepřízně počasí využijeme zázemí prvorepublikové sokolovny. Fanoušky našeho festivalu chceme mile překvapit, tak aby se všichni cítili jako na ostrově u Dolejšího mlýna, který již osmnáct let budujeme a na který se zase za rok vrátíme.

Změnili jsme místo, ale filosofii "Setkání" měnit nebudeme. Přejeme si i nadále propojovat hravý dětský svět se světem dospěláků. Vymýšlíme pestrou dramaturgii, aby zaujala všechny generace. Těšit se můžete na divadlo, loutky, hudbu, nový cirkus, balet s výrazovým tancem, Stand Up, výstavy, umělecké dílny a další zážitkový doprovodný program. Zavzpomínáme na staré časy a oživíme alespoň na chvilku "Kino v sokolovně". Další programovou novinkou by měl být "průvod v pruhovaných tričkách". Autor myšlenky, herec a moderátor Radek D. Pokorný ztvární legendárního loutkáře Matěje Kopeckého a povede celý průvod k Památníku Mikoláše Alše a Matěje Kopeckého. Na tomto místě vzpomeneme na nejvýznamnější kulturní osobnosti Mirotic a připomeneme výročí 170 let od narození národního malíře Mikoláše Alše. Také zde zazní nová píseň - hymna Mirotického setkání "Kapitán Kašpárek". V hlavním programu chceme i nadále poskytovat prostor hercům a muzikantům s hendikepem. Výsledky teatroterapie předvedou herci s mentálním postižením z Divadla Klauniky Brno. Léčebnou metodou muzikoterapie prošli muzikanti skupiny Živelná pohroma - kapely Domova sv. Anežky, kteří vystoupí na hlavním pódiu. Od Lipna opět připluje oblíbený catering Pajdora a příznivci alternativních pochutin se mohou těšit na palubu Paczamama.