Právě hraje

Právě dohrálo

Právě vysílá 10:00 - 12:00

Dopolední mix

Josef K

Rozhovor s ředitelem Centra kultury města Písek, Josefem Kašparem, probereme nelehké období kultury v době pandemie, ale také vám představíme projekt Josefa K a jeho vánoční song. A vzpomeneme i na spolupráci s vítězkou soutěže Česko Slovenská Superstar z roku 2013 Sabinu Křovákovou.

JOSEF K 
Hudebník, promotér a výtvarník Josef Kašpar, mimo jiné také spoluorganizátor festivalu v Přeštěnicích a v současnosti ředitel píseckého Centra kultury v jedné osobě, přichází na hudební scénu se svým novým projektem s uměleckým názvem Josef K.  Pod tímto jménem se tak napříště budeme setkávat s jeho rozmanitou hudební a výtvarnou tvorbu. A protože se blíží čas Adventu, rozhodl se oslovit řadu dalších muzikantů a společně natočit písničku České Vánoce, kterou složil a otextoval.
„Chtěl jsem v tomhle ponurém čase vytvořit něco optimistického. Udělal jsem rychlé demo, nahrál na youtube a oslovil řadu přátel na fejsbuku, jestli by se do toho chtěli zapojit a vnést svou vlastní invenci. Zároveň to byla výzva, protože vánoční songy jsou svým způsobem kýč. Nicméně tohle období má většina z nás rádo, takže to byl trochu test, jak se s tím stylově vyhranění muzikanti poperou, popisuje Josef K zrod písničky. „Myslím, že se to nakonec povedlo“. 
Do spolupráce na písničce se zapojili například členové skupiny Covers For Lovers Aleš a Billie, frontman kapely Totální nasazení Sváťa Šváb, kytarista a zpěvák skupiny Natural Petr Kadlček, písničkář Láska, hudební manažer a muzikant Richard Dušák, zpěvačka Klaara, která svůj part nahrála v Londýně, basový kytarista a jazzman Jirka Výborný, Jitka Tereza ze skupiny Elizabeth,  Kupík z Ticho de pre Cupé Band, Libor Balušík z kapely Pořád Stejně, Martin Bednář z kapely Náhodný Výběr, Adéla Klímová a mnozí další.

Vysíláno 27.11. 2020