Právě hraje

Právě dohrálo

Právě vysílá 06:00 - 09:00

Ranní mix

Blatenská siesta s Together

Slyšeli jste někdy "Housle´n´roll"?
I takto se dá prezentovat hudební skupina, konkrétně Together.

Kapela vznikla stejným názorem na hudbu zpěvačky a houslistky Kristýny Vitoušové a kytaristy a baskytaristy Pavla Trefila, kteří se potkali díky koncertu Pavla s kapelou Matahari  na festivalu v Plasích v létě 2014. V březnu 2015 nahrávají s několika hosty první čtyři skladby s producentem Borisem Carloffem. V září 2015 pak začínají živě koncertovat v devítičlenné sestavě, jejíž hlavní esencí je houslový kvartet, místy i kvintet.

Již během prvního roku své existence stihli TOGETHER řadu koncertů převážně na plzeňské a pražské klubové scéně. Dostali se ale už i na přední české festivaly. V rámci soutěže REC.stage čistých festivalů získali v konkurenci cca 250 kapel 1. místo, a zahráli si tak na OAMF Přeštěnice a na Sázavafestu 2016.

Na podzim 2017 dokončují celou desku. Původní singly doplňují o dalších 10 českých skladeb a vzniká tak debutové album "Přes kamení". Nahrávají opět s producentem Borisem Carloffem ve studiu Soundevice. Dvě skladby (Neviditelná a Panta Rhei) v létě s anglickými producetny Simon Young a Ian Kelosky - Atlantic Robot Production. Čtrnáct autorských písní kapela vydala a pokřtila na velmi povedené akci v pražském Rock Café 16. ledna 2018. 

A právě kapelu Together, vám představíme v další Blatenské siestě, povídat si budeme s Kristínou a Pavlem, kteří za kapelou právě stojí. V pohodovém a veselém rozhovoru rozebereme "hudební" život, zjistíme jak se rodí píseň, proč skupina vůbec vznikla, jaké má plány, kolik členů má.
A zjistíme co znamená - "Housle´n´roll" a kdo vlastně toto označení vymyslel.


Vysíláno: 13.9. 2019